Bydlení ve dřevě – na dosah od přírody

Velké množství lidí je dnes vystresovaných z práce, řeší existenční problémy a nejistou budoucnost. Starosti se kupí a člověk nemá možnost ani čas zajít si někam do přírody a v klidu si odpočinout a nadechnout se čerstvého vzduchu provoněného lesem. Pokud tedy nebydlí v dřevěném domě.

Přednosti dřevěného bydlení

Dřevo a jeho vůně totiž skutečně na mnoho z nás působí blahodárně. Není to přitom jen pocit. I ze zdravotního hlediska je surové dřevo skutečně prospěšné pro náš dýchací systém. Musí se ale pochopitelně jednat o skutečně dřevěné domy, tedy sruby, ne pouze o montované dřevostavby, které jsou vyrobeny z dřevovláknitých a štěpkových desek.

Dříve býval tento styl stavění typický pouze pro chaty. Dnes se samozřejmě stále dají pořídit dřevěné chaty na klíč, ovšem kromě toho jsou tímto srubovým způsobem stavěny také klasické domy.

 

Dřevo je jako stavební materiál buď vysušeno, nebo se používá ještě ve svém nevysušeném stavu. V obou případech stále velice pozitivně působí na obyvatele takového domu, jak psychicky, tak fyzicky. Dřevo totiž do vzduchu uvolňuje silice, které prospívají lidem s astmatem, bronchitidou a dalšími onemocněními horních cest dýchacích. Současně také udržuje optimální vzdušnou vlhkost, je antistatické a pohlcuje škodlivé látky a pachy. Díky tomu vytváří ideální zdravé prostředí. Lze si samozřejmě vybrat, jestli dřevo v interiéru přiznáte, nebo využijete klasické omítky či obklady. Je ale jistě škoda zakrýt přírodní materiál a unikátní stavbu klasickými zdmi.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.