Bydlení ve srubu vás vyjde levněji, než byt

Srubové domy

Jakmile nemáte přehnané nároky na velikost a bohatost domu na pohled tak vás výstavba srubu vyjde levněji, než koupě nového bytu. Sruby navíc šetří peníze každý den jejich provozu. Srubové stavby nejsou jen levné na stavbu a průběžnou spotřebu, ale také vypadají velice pěkně v přírodě, kde kolem není nic jiného, než lesy a pole. Bydlení takhle na okraji od veškeré společnosti s sebou nese svá pozitiva, ale také rizika.

Proč je srub levnější a na čem tedy ušetříte?

Bydlení ve srubu je velice výhodné. Nejenže si vám šetří čas, ale také peníze. Pokud se pro tento typ bydlení rozhodnete, určitě si rozmyslete, zda ho nepostavit, jako srub na klíč. Zbavíte se nepříjemných starostí s hledáním lidí, kteří sruby umí stavět a předají vám konečnou hotovou stavbu. Délka stavby se pohybuje v několika málo měsících. Prakticky znamená, že pokud se v zimě rozhodnete, na podzim byste už teoreticky mohli bydlet. V takovém srubu se šetří prakticky ve všem, už jen v tom, jakým způsobem je srub postaven.

  • Nemusíte zateplovat. Dřevo je skvělý izolant, nemusíte se tedy trápit polystyrenem a dalšími náklady navíc.
  • Nemusíte se strachovat o starou fasádu. Omítka se vám už jednoduše neoloupe, protože není odkud. Je ale zapotřebí jednou za tři až pět let obnovit venkovní nátěr, aby dřevo vydrželo.
  • Nemusíte připlácet za vytápění. Topit je zapotřebí jen nakrátko. Teplota v interiéru srubu pak vydrží po dlouhé hodiny, díky tomu, že dřevo teplo drží.

Bydlení ve srubu přináší nejen radosti, ale šetří i peníze. Což může být zajímavé pro mnoho lidí. Pokud se vám nelíbí tradiční představa srubu či roubenky, hned na ni zapomeňte. Dnes už je tato představa překonaná a sruby často připomínají malé paláce s hodně okny a krásnými prosklenými místnostmi. Bydlení ve srubu vás bude bavit.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.