Chcete mít doma teplo a příjemně?

K pohodovému bydlení je zapotřebí mít doma příjemné klima a teplo. Ne příliš teplo, ani příliš chladno, ale prostě akorát. Některé způsoby vytápění mohou způsobovat přetopení bytu, nebo jsou příliš drahé. Jak to tedy udělat, abychom doma měli přesně tak, jak chceme a nemuseli jsme za to platit zbytečně mnoho?

Základem je vytápění

Příjemné klima v interiéru je spojeno jednak se způsobem vytápění – sálavé zdroje tepla jsou nejstandardnějším způsobem topení. Mohou ale způsobovat nepříjemně suchý a přetopený vzduch, v kterém není příjemné pobývat. Na druhou stranu teplo nepobyde v prostoru rovnoměrně. Vzduch se sice mísí, ale teplo stoupá nahoru a nejvíce tak uniká stropem. Proto se také do zateplení stropu má investovat nejvíce materiálu. Ke stálému udržování tepelné pohody se vyplatí pořídit k topení termostat. Ten se bude sám automaticky spínat, pokud teplota v místnosti klesne pod nastavené rozmezí. Termostaty jsou tak dnes poměrně zásadní při udržení komfortního bydlení.

Některé domácnosti jsou dnes vybaveny elektrickým topením, které poskytuje několik variant, přičemž většinou sázejí na úspory elektrické energie akumulováním tepla do akumulačního jádra. Jsou to především nejrůznější akumulační radiátory, které mohou běžet na noční levný proud a sbírat do svého jádra teplo a následně z něj topit v průběhu dne.

Bez prachu by byl život hezčí

Velkým problémem v každé domácnosti je dnes prach. Je všudypřítomný a nejde se ho nijak zbavit, než pravidelným úklidem. Pokud jste někdy vyprazdňovali sáčky do vysavače, tak víte, že je jejich obsah tvořen z naprosté většiny prachem. Hodně dělá, pokud nemáme v interiéru příliš bytových látek, které by prach chytaly a vířily. Své ovšem udělá také pravidelný úklid. Ten je základem. Přitom stačí alespoň jednou do týdne prach utřít a vyluxovat a hned se žije v lepším prostředí.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.