Co všechno zvládne nátěr

Nátěry jsou univerzálním prostředkem, který lze použít na ochranu nejrůznějších povrchů před vnějšími vlivy, jako je vlhkost nebo sluce. Jejich využití je ovšem mnohem širší.

Speciální nátěry se používají například k ochraně budov proti požárům, plísním, ale existují také speciální nátěry, které imitují a nahrazují smalt. Takto specifické nátěry jsou velmi náročné na správnou aplikaci. Je tedy více než vhodné, aby natěračské práce s nimi spojené vykonali odborně natěrači, kteří jsou znalí správných postupů. Pokud by se například protipožární nátěry aplikovaly špatně, nemohly by plnit svou funkci. Nátěry proti požárům se využívají především ve veřejných budovách, kde mají v případě požáru především bránit a zpomalovat postup požáru, ale také chránit konstrukci, aby rychle nepodléhala zkáze a udržela si co nejdéle svou stabilitu.

Nátěry proti plísním jsou na druhou stranu využívány v problematických místech, která trápí vysoká vlhkost a nedostatečné větrání. Jaké další nátěry lze využívat?

U starších van nebo umyvadel dochází k porušení a rozleptání povrchového smaltu. V případech, kdy obstarání nové vany není žádoucím řešením, například z finančních důvodů, lze použít speciální epoxidové nátěry, které nahradí původní smalt. Zajímá vás, jakou mají trvanlivost, nebo jak se o ně starat? Více informací najdete na adrese nateracilakyrnici.cz.

Nátěry omítek v interiéru i exteriéru

Jak na vnějších omítkách, tak i na těch vnitřních mohou majitelé nezřídka narazit na problémy, které je donutí zvolit jiné, než běžné řešení nátěru. U fasád domů je častým problémem například pouliční umění graffiti, které postihuje především objekty ve větších městech, ale neubrání se jim na vesnicích. Jak ochránit dům před podobným vandalismem? Existují speciální antigraffiti nátěry, které dům „impregnují“ a v případě postříkání barvou jde tato omýt vysokotlakou myčkou.

V interiérech se zase můžeme potýkat s problematickými místy, kde jsou na omítkách skvrny od vody, mastnoty nebo kouře. Podobné skvrny nelze jednoduše přetřít. Mohou na ně ovšem být použity antinikotinové nátěry, které skvrny izolují. Pokud chcete o veškerých typech nátěrů vědět více, jsou pro vás připraveny stránky nateracilakyrnici.cz, které jsou věnovány kompletní problematice nátěrů a laků. Využít můžete rovněž kontaktní a poptávkový formulář pro kontaktování natěračů, kteří vám rádi poradí a pomohou.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.