ČOV na klíč? Možná se vyplatí i vám

Mezi obecné výhody čističky odpadních vod neboli ČOV patří vysoká efektivita čištění vody, malá produkce fekálního kalu a mimo jiné i zanedbatelné provozní náklady. Proč byste však měli uvažovat o službě, kterou firmy obvykle nabízí jako „domovní ČOV na klíč“? V tomto článku se dozvíte, jak benefity nabízí, a pro koho naopak vhodná není.


Co v případě ČOV znamená „na klíč“?

Zájemce o realizaci domovní čistírny odpadních vod má dvě možnosti. Může si vše ohledně ČOV zařídit tzv. po vlastní ose, anebo se obrátit na odborníky, kteří se postarají o všechny administrativní záležitosti, stavbu, zapojení a kolaudaci.

Pro koho je zřízení ČOV na klíč výhodné?

Realizace domácí čistírny odpadních vod na klíč je správnou volbou pro každého, kdo si nemůže dovolit ztrácet čas vyřizováním administrativních záležitostí, případně jen bytostně nesnáší jednání s úřady. Zprostředkovatel služby se o komunikaci s příslušným odborem, jakožto i s dalšími kompetentními osobami a subjekty (např. projektantem, stavební firmou…), postará v plném rozsahu.

Dalším důvodem, proč využít službu ČOV na klíč, je komfort. Pokud nemáte hluboko do kapsy a preferujete pohodlí před finanční úsporou, bude se vám kompletní servis zamlouvat.

čov na klíč


Kdy se čistírna na klíč nevyplatí?

Prakticky jediným úskalím – nevýhodou – služby ČOV na klíč je její cena, která se pohybuje na úrovni až dvojnásobku částky, kterou byste zaplatili za realizaci čističky svépomocí.                                                                                                                     

Chcete-li srazit výdaje na minimum, budete se muset přiklonit k levnější variantě a zajistit všechny nezbytné fáze vlastními silami, bez zprostředkovatelů.

Stejně tak je nesmyslné investovat do ČOV více, než je nezbytně nutné, pokud plánujete zařízení využívat jen po omezenou dobu (např. v mezidobí, než se stavba připojí ke kanalizačnímu řádu).

Jak je to s ČOV a dotacemi?

Rozhodnete-li se využít realizaci domovní čistírny na klíč a současně máte v merku finanční podporu ze státní kasy na akumulační nádrž, ověřte si, že balíček služeb zahrnuje také položky, které souvisí s žádostí o dotace.

Obrátit se můžete na projekční kancelář Zakra, která v rámci realizace domovní ČOV na klíč nabízí kompletní řešení – od výběru vhodného zařízení přes zajištění hydrogeologického průzkumu, vypracování projektu a realizace až po vyřízení zmíněné dotace.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.