Dá se topit elektřinou levně?

Nabídky topení jsou hodně široké. Někteří mají doma klasické teplovodní topení, jiní využívají tuhá paliva, další zase plynem. Záleží také na tom, o jakou stavbu se jedná. Kotel na tuhá paliva je typický například pro množství starých domů na venkově, topení na plyn zase pro cihlové byty staršího data, teplovodní topení je pak zavedeno hlavně v panelových bytech a některých nových domech. lze ovšem topit také elektřinou. A nemusí to ani být natolik drahé, pokud si vyberete vhodný způsob.

elektřina je k dispozici na mnoha místech naší republiky ve ve dvou základních tarifech. Jednak je to běžný denní proud a pak úspornější noční proud, který je jakoby přebytkový, když se ze sítě tolik neodebírá. Právě lacinějšího nočního proudu využívají elektrická akumulační kamna.

Tato metoda topení tak může představovat zajímavou alternativu například do míst, kde není instalovaný plyn nebo kde nelze využívat vytápění na tuhá paliva, například z ekologických důvodů.

Rozlišují se dva typy akumulačních kamen. Jsou to statická a dynamická akumulační kamna. Tyto dvě verze se od sebe odlišují pouze jedním detailem. Instalace akumulačních kamen má také svá určená pravidla a specifikace, o kterých se dá více dočíst například na informačních stránkách věnovaným zcela elektrickým akumulačním kamnům.

Je také zapotřebí si uvědomit rozdíl mezi akumulačními kamny a přímotopnými konvektory, které neumožňují ukládání tepelné energie. Více informací o principu vytápění akumulačními kamny, jejich výhodách a jiných specifikacích se dozvíte na stránkách elektrickaakumulacnikamna.cz.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.