Designové stínění domů

Podobně, jako do bytů pořizujeme stylové stínění oken v podobě moderních látkových rolet, i dům může být vybaven proti slunci stylově. Stačí se zamyslet nad tím, co by se všechno dalo dělat.

 

Dům a jeho okna budete samozřejmě s největší pravděpodobností stínit zevnitř, také použijete rolety, žaluzie nebo jiné stínění. Uvažovali jste ale někdy o venkovním stínění na svůj dům? Dá se to také zařídit a to s použitím markýz.

 

Markýza je tvarovaná látková stříška, kterou lze zatáhnout nebo vytáhnout dle libosti. Její velmi dobré využití je nad domovními okny, kde při roztažení bude dělat stín na okna zvenku, takže dovnitř ani nepůjde kromě slunce ani tolik tepla, jako při stínění pouze zevnitř. To se v létě určitě hodí. Nikdo nechce mít doma parno. Pokud jsou kazetové markýzy uchyceny nad francouzskými okny, které slouží jako vstup na terasu, je možné je použít také jako stínění pro venkovní posezení, které na této terase můžete mít. Jinou alternativou dvojího použití je pak stínění nad garážovým stáním. Zdá se vám to zvláštní? Nápad je to ovšem velmi dobrý. Pokud auto parkujete blízko domu a jeho zdí, je jednoduché roztáhnout nad ním markýzu, aby stínila a v autě tak netrpěly plasty a nebylo v něm takové horko. Markýzy jsou přitom také efektní a mají nesmírně dekorativní charakter. Pokud zvolíte správnou barvu, vzor a tvar markýzy, bude domu velice slušet. Proto jsou také využívány v restauracích. Někteří si je montují dokonce i nad balkony u panelových domů, kde pak mohou udělat stejnou službu jako na rodinném domku a nepouštět dovnitř tolik horka.

 

V interiéru je v rámci stínění oken na výběr skutečně nepřeberné množství, z kterého ovšem rozhodně vedou japonské posuvné stěny. Je to u nás moderní trend, ale přitom již tak dlouhá tradice v zemi jejich původu. Rozhodně stojí za zvážení, pakliže chcete bydlet stylově.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.