Informace o elektrickém podlahovém vytápění

Pokud si chce člověk doma dopřát skutečně komfort, pořídí si podlahové topení. Tenhle způsob topení je momentálně tak populární, že se volí automaticky při stavbách nových domů, ale i u rekonstrukcí, včetně bytů. Je ale vhodné seznámit se s pravidly, než se s podlahovým topením začne pracovat.

Jednak je zapotřebí rozdělovat elektrické podlahové topení a teplovodní podlahové topení. Jejich funkce jsou velmi podobné, ale položit elektrické podlahové vytápění je výrazně jednodušší.

U kabelů si lze dokonce vybrat, jak nahusto budou položeny. K typům elektrického podlahového topení se ale ještě dostaneme.

Podlahové topení se volí především kvůli tomu, že je s ním příjemně teplo od nohou. Díky tomu máte příjemná pocit tepla, i když teplota vzduchu nemusí být tak vysoká. Podlaha nabízí také pro topení velkou plochu, takže není třeba topit na tak vysokou teplotu a stejně je vám příjemně. Není tedy tak velká elektrická spotřeba, jako třeba u jiných elektrických topení.

Podlahové topení nabízí tři řešení topných těles. Jednak jsou to topné rohože, topné kabely a topné folie, které jsou jen několik milimetrů tlusté. Jejich jednotlivé přednosti a pokládku najdete na stránkách elektropodlahovetopeni.cz, které se zabývají tématem podlahového topení více dopodrobna. Zajímat by vás měla také izolace podlahového topení, která by měla být nutně provedena důsledně, aby nedocházelo ke ztrátám tepla a podlaha se ohřívala rychleji. Na základě varianty využití podlahového topení se liší napojení na termostaty a regulace topení. Více informací je opět dostupných na informačních stránkách.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.