Jak předejít víření prachu v bytě

Prach nemá doma rád asi nikdo. Pojí se s ním potíže s dýcháním. Vadí nám taky na nábytku, kde kazí estetický dojem jinak uklizené místnosti. Jedinou cestou, jak se ho na chvíli zbavit, je skutečně pravidelným uklízením. Vysávání je pak jeho nedílnou součástí.

Dobrých výsledků ve vyluxování jde dosáhnout jen s dobrým vysavačem. Kvalitní vysavač obsahuje špičkové filtry do vysavačů a jsou natolik utěsněné, že vzduch s prachem projde jen a pouze přes filtr a nemá možnost projít někde netěsnostmi kolem filtru.

Samotné sáčky do vysavačů fungují jako částečné filtry. V některých vysavačích dokonce bývají jediným filtračním zařízením. To jsou vysavače s perfektním utěsněním, že další filtry nepotřebují. Proto hraje kvalita sáčků důležitou roli. Ačkoli jsou stále nejvíce používané klasické papírové sáčky do vysavačů, především kvůli jejich nízké ceně, nezajišťují takou filtraci vzduchu. Navíc se někdy mohou i protrhnout. Namísto nich se dají pořídit syntetické a látkové sáčky do vysavačů. Pro každý vysavač se shánějí konkrétní typy sáčků do vysavačů. Sáčky vždy nesou číselná označení. K vysavači je pak vždy také číselný seznam sáčků, které do něj je možné vložit.

Jestli potřebujete blíže zjistit kvalitu sáčků do vysavačů a chcete například vědět, jestli se vyplatí vysávat spíše se sáčkovým vysavačem, nebo je výhodnější pořídit bezsáčkový vysavač, můžete zavítat na web filtrysackydovysavace.cz, které jsou více soustředěny na sáčky a filtry do vysavačů.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.