Jak se bydlí v dřevěné stavbě

Dřevo jako přírodní materiál je vynikající pro stavbu rodinných domů. Je také jedním z nejstarších materiálů, z kterých se domy kdy stavěly, takže byl skutečně dostatek času vypracovat dřevostavby k dokonalosti, které dosáhly v nedávné době. Mezi výstavbou rodinných domů zděných, tedy cihlových a dřevěných jsou značné rozdíly. Především co se týče průběhu výstavby. Cihlové domy se například nechávají přes zimu vymrznout, než se pokračuje ve finálních úpravách. Dřevěné domy jsou ovšem postavené obvykle mnohem rychleji a hlavně splňují současné nároky na ekologičnost stavby.

V podstatě si v rámci dřevěných staveb lze vybírat dva typy konstrukcí. Jednak jsou to montované dřevostavby, jejichž primárním materiálem jsou sendvičové desky, které se montují k sobě na již připravenou dřevěnou kostru domu. Tento typ domů je postavený velice rychle a také relativně levně. Nejde ale o pravé dřevěné masivní stavby. Jsou spíše ze štěpkového dřeva. Pravé dřevostavby, respektive srubové domy jsou durhou alternativou, která je pravým návratem k přírodě. Srubové domy jsou postaveny z masivního dřeva. Tento pravý přírodní materiál přináší kromě příjemného pocitu obklopení přírodou také další pozitivní následky na lidské zdraví. Bydlení ve dřevě tak není jenom ekologické, ale také zdraví prospěšné. Jak to?

Dřevo obsahuje množství silic, jejichž uvolňování má velmi příznivé účinky na lidskou dýchací soustavu. Kromě toho dřevo také pohlcuje škodlivé látky a pachy ze vzduchu, filtruje ho a je antistatické, což znamená, že nevíří prach. Bydlení v dřevěném domě je tak zejména vhodné pro osoby, které mají dýchací potíže a pro alergiky. Dřevo také udržuje ideální hladinu vlhkosti. Roubenku na klíč si dnes může postavit prakticky kdokoli. Bydlení v nich je komfortní, odpovídá moderním standardům, je ekologické a co je jistě důležité, také ekonomické, poněvadž se srubové stavby stavějí velice často se standardem nízkoenergetických domů.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.