Jak zařídit jídelní kout nebo jídelnu

Přemýšlíte, jak nejlépe zkombinovat váš malý prostor v kuchyni, který máte vyhrazený pro stolování s vhodným jídelním nábytkem? Malé prostory jsou častým problémem, se kterým se musejí potýkat především majitelé bytů. Jaký jídelní nábytek tedy zvolit, abyste mohli pohodlně stolovat i v kuchyni?

Kuchyně je sama o sobě již plně zařízenou funkční místností a to velice důležitou. Pokud do jí přidáváte ještě jídelní část, je tedy potřeba vše důsledně sladit, aby k sobě kuchyňská linka a jídelní sety pasovaly.

V rámci stísněného prostoru je ale současně potřeba skloubit funkčnost. Pro dostatek lidí musí být k dispozici dostatek místa – jednak na sezení a také na samotném jídelním stole.

Kulatý, hranatý, rohový?

U jídelního nábytku máte v podstatě na výběr ze dvou hlavních možností. Jednak můžete zvolit z různých tvarů stolů. Obyčejně se vybírá mezi kulatými nebo oválnými a hranatými. Pro menší prostory jsou jednoznačně lepší hranaté stoly. Je možné je umístit jak do prostoru, tak i ke stěně nebo zcela do rohu a podle potřeby k nim umístit také dostatečný počet jídelních židlí.

Kulaté stoly jsou ideální spíše do většího prostoru, kde se může postavit do prostoru a obklopit židlemi. Samozřejmě je také vhodné zvážit možnost rozkládacího stolu, který může uspokojit potřeby větší rodiny, která se schází k jídlu, ale současně nemá tolik prostoru v místnosti na jeden velký stůl. Velkou úsporu místa řeší také rohové jídelní lavice. Jejich výhodou je především dostatek místa k sezení při současné úspoře prostoru v místnosti. K rohové lavici se totiž může posadit klidně i pět lidí – na lavici se vleze různý počet a k sestavě obyčejně bývají také dvě židle nebo taburety, které se dají skvěle zasunout pod stůl.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.