Jaké podoby může mít elektrické topení

Snad každý člověk řeší topení. Snaží se, aby bylo co nejefektivnější a současně co nejlevnější. Současná doba naštěstí nabízí velké množství různých řešení vytápění, včetně toho elektrického. Jak může vypadat?

Topení elektřinou většinou nepatří mezi úplné standardy, protože se řadí mezi to dražší, co lze pořídit. Musí to být ale nutně pravda? Elektřina může být v některých místech, kde například není přípojka plynu a kde současně nechcete z určitého důvodu využívat kotle na tuhá paliva, jediným dalším zdrojem tepla. Pak je ovšem vhodné zvolit si ten správný typ elektrického topení. Na výběr máte z několika možností. Jednak jsou to klasické elektrické přímotopy, které fungují na konvekčním způsobu vytápění, tedy že ohřívají primárně vzduch a ten pak zahřívá další okolní předměty a v neposlední řadě i osoby.

Běžné elektrické přímotopy mají tu vlastnost, že topí pouze v momentě, kdy odebírají elektřinu, respektive kdy jsou zapnuty. Jakmile je vypnete, během chvilky topit přestanou, protože rychle zchladnou. Na jednu stranu se tak velmi snadno a dobře regulují, na stranu druhou nejsou příliš úsporné, takže se hodí spíše jen na rekreační objekty, kde pobýváte krátkou dobu, jako jsou chaty. Jejich úspornou alternativou jsou akumulační kamna, která se vyplatí především v místech s registrovaným odběrem levného nočního proudu, při jehož odběru se kamna nabíjí teplem, z kterého pak topí následující den.

Mezi doplňková elektrická topidla se běžně řadí také halogenové přímotopy. Ty ovšem nejsou míněny jako hlavní topný zdroj, spíše jsou určeny pro rychlé ohřátí prostoru.

Naopak velmi efektivním samostatným elektrickým topením se postupně stávají sálavé panely. Jejich obliba postupně roste, protože fungují na docela jiném principu a mají velmi atraktivní design. Mohou vypadat jako tenká skleněná plocha, zrcadlo, skleněný obraz nebo třeba mramorová deska. Žádné ohyzdné topení. Navíc vytápění infrazářením, tedy teplo působí rovnou na předměty a osoby, od kterých se teprve ohřívá vzduch, takže i při chladnějším vzduchu je vám mnohem tepleji.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.