Jakou podobu dnes mohou mít přímotopy?

K nemálo využívaným tepelným zdrojů se řadí také elektrické přímotopy, které lze využívat k neustálému vytápění, tak i k přechodnému ohřátí prostoru. Přímotopy jsou dostupné v široké škále podob.

Mnoho lidí stále jako typické přímotopy vidí například halogenové přímotopy na stojánku, které bývají často používány k topení na chatách a chalupách, k ohřevu některých nevytápěných nebo nedostatečně vytápěných místností nebo k vytápění ve starších koupelnách, kde není jiné topení zavedeno. Jsou to tedy sice rovněž přímotopy, ale typické přímotopné konvektory mají podobu běžného topného tělesa zakrytého většinou bílým plechovým krytem, jako jiné radiátory. Přímotopné konvektory fungují na bázi přímého odběru elektřiny k aktuální spotřebě tepelné energie. Topí tedy zároveň s odběrem elektrické energie. To je hlavní rozdíl, který panuje mezi nimi a akumulačními kamny, která nejprve kamna při odběru elektřiny sbírají teplo a posléze se s nimi může topit, už ale nemusejí být zapojeny v elektřině a odebírat ji díky výhřevnému jádru. Naprostou většinu akumulačních kamen lze ale používat stejně jako přímotop, tedy tak, že spotřebovávají elektřinu současně při výdeji tepla.

Přímotopy mohou avšak vypadat také úplně jinak a fungovat na zcela jiném principu. Příkladem jsou sálavé panely, které vydávají k topení infrazáření. To se zaměřuje na objekty v místnosti a vzduch dostává teplo teprve ze zahřátých objektů, takže i i když je vzduch chladnější je vám výrazně tepleji, protože panely aplikují teplo přímo na vás. se také často používají jako tepelný zdroj například v kancelářích, kde se mohou umisťovat na stropy nebo na stěny. Více detailnějších informací o přímotopech, jejich variantách, fungování a také kladech nebo nevýhodách se dočtete na stránkách primotopyelektricke.cz, které jsou zaměřeny pouze na tento druh vytápění.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.