Ložnice v jednom tónu

Kromě účelnosti při zařizování pokojů v bytě nebo domě hraje určitě svou velkou roli také design, celkový vzhled, který interiéru propůjčíme. Pro každého je ideální jiný vzhled, zatímco pro někoho je to pouze otázka moderního minimalismu, jiný preferuje starožitný styl. Ať už ale volíte zařízení v jakémkoli stylu, vždy je potřeba jednotlivé detaily sladit do uceleného stavu. Prostory zařízené „každý pes, jiná ves“ nebudí dobrý dojem bez ohledu na to, jestli jsou moderní nebo klasické.

My se v našem článku zaměříme na zařízení ložnice. V prostoru, kde spíte a kam nepouštíte návštěvy si možná myslíte, že není až tak důležité, jak si ji zařídíte, opak je ovšem pravdou. Jinak se totiž budete cítit a usínat v ložnici, která je krásně tón v tónu sladěná, od postele až po lustr, a v ložnici, která je opticky roztříštěná, jsou v ní zbytečné věci, které odvádějí vaši pozornost a která nepůsobí jako celek.

Pokud jde o nábytek je v tomto ohledu poměrně přijatelným východiskem zvolení ložnicové sestavy, která se prodává jako celek a veškerý nábytek je tak designovaný stejným způsobem, nebo využívá společné prvky. Oproti tomu, když nakupujete nábytek jednotlivě, máte mnohem více práce. Budete muset přemýšlet nad tím, jakou skříň zvolit k danému potahu postele nebo jaké dřevo se bude hodit k rámu postele. Pokud volíte postel s úložným prostorem, které bývají většinou polstrované, dává vám prodejce obyčejně vybrat potah, kterým bude postel potažena. Můžete si tak dopředu navolit zbývající nábytek, aby šlo všechno dohromady.

Dobře by se ale mělo naplánovat také vymalování. Barva stěn v ložnici je poměrně zásadní. Vyvarovat byste se měli hlavně červených odstínů a sytých barev. Ideální pak jsou jemně pastelové odstíny modré, béžové, zelené nebo žluté. Dobře ale zvažujte barvu nábytku ke konkrétní barvě stěn.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.