Nová garážová vrata

sekční garážová vrata

Možná také tápete při výběru nových garážových vrat. Klasická křídlová vrata už nejsou jediným řešením. Prodejci dnes nabízejí několik druhů garážových vrat, jako jsou například vrata výklopná, rolovací a sekční.

Dvoukřídlá vrata

I když klasická dvoukřídlá vrata jsou u nás stále ještě nejběžnější a nejrozšířenější vrata, mají podle všeho nejlepší roky za sebou. Zkrátka, dvoukřídlým vratům už dávno odzvonilo. Jejich největší předností byla bezesporu jejich nízká pořizovací cena, jedná se o vůbec nejlevnější druh vrat. Nevýhodou těchto vrat jsou průběžné náklady na údržbu, kratší životnost než u ostatních typů vrat.

Výklopná vrata

Výklopná vrata se od vrat dvoukřídlých liší snad ve všech směrech. Zatímco klasická dvoukřídlá vrata musíme otevírat a zavírat manuálně, u výklopných je možné objednat si vrata na dálkový pohon. Výklopná vrata zle objednat na míru snad ve všech možných rozměrech a ve všech barevných provedeních. U tohoto typu vrat je možné přímo do vrat zabudovat dveře vchodové. To ocení především majitelé starších vesnických usedlostí, kde byly vchodové dveře běžně součástí vrat a vchodové dveře na domech vůbec nebyly.

Rolovací vrata

Rolovací vrata na rozdíl od vrat výklopných nezaberou tolik prostoru na stropě místnosti a jsou tedy vhodné i do menších garáží, kde by nebylo možné umístit na strop konstrukci pro výklopná vrata. Výklopná vrata jsou na druhou stranu více praktická, co se údržby týče.

Sekční vrata

Sekční vrata jako taková se těší u zákazníků stále větší oblibě. Ovládat je můžete jak manuálně, tak na dálkový a elektrický pohon. Na výběr máte z nepřeberného množství barevných provedení a vrata můžete dokonale barevně sladit s barvou vchodových dveří, oken, venkovních rolet či s barvou fasády. Sekční vrata výsuvná pod strop nezaberou na stropu místnosti mnoho prostoru. Jsou tedy vhodná i do nepříliš prostorných garáží. Také sekční vrata výsuvná do boku nezaberou mnoho prostoru. Oproti výklopným nebo křídlovým vratům navíc nevyžadují volný prostor před garáží.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.