Nové alternativy ke křídlovým vratům

rolovací garážová vrata

Není to zase tak dlouho, co byla klasická křídlová vrata jediným u nás dostupným typem garážových vrat. Prodejci v dnešní době nabízejí několik druhů garážových vrat, jako jsou například vrata výklopná, vrata rolovací a vrata sekční v různých barevných provedeních.
V dnešní době má zákazník na výběr z mnoha druhů garážových vrat, která se od sebe liší především mechanismem, na kterém jsou založeny, konstrukcí, použitými materiály, ale také cenou. Při výběru nových garážových vrat máte na výběr z velké škály barev. Pokud byste si přece jen ve vzorníku barev nevybrali, je možné objednat si vrata v barvě či se vzorem, který si sami vyberete. I přes to, že máte ve výběru barvy volnou ruku a můžete si vybrat jakoukoli barvu či motiv, stálicemi mezi garážovými vraty jsou vrata imitující. Ať už si vyberete jakoukoli barvu či vzor, pamatujte na to, že garážová vrata by měla zapadnout do celkového vzhledu domu. Spolu s okny tvoří garážová vrata tvář domu. Proto by měla vrata s okny ladit. Dobré je sladit barvu vrat například s roletami či venkovními žaluziemi. Není třeba, aby barva vrat ladila k barvě omítky, barvy by se ale neměly navzájem přebíjet. Na rozdíl od vrat vyrobených z dřeva mají vrata s imitací dřeva díky moderním materiálům delší životnost. Snadnější je to také s údržbou. Zatímco dřevěná vrata je třeba čas od času natřít, sekční, rolovací ani výklopná vrata nevyžadují téměř žádnou péči nebo údržbu.
Zákazníky nejvyhledávanějšími jsou sekční garážová vrata. Velmi oblíbená jsou ale také rolovací garážová vrata . Na rozdíl od výsuvných vrat jsou vhodná do menších garáží. Zatímco konstrukce výsuvných vrat zabírá na stropu garáže poměrně dost místa, vodící lišty rolovacích a sekčních vrat nezaberou moc prostoru a nepřekážejí při průjezdu.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.