Přestavba od podlahy po strop, kam s elektrickým topením?

Přestavba od podlahy po strop, kam s elektrickým topením?

Léto není jen dobou dovolených, ale také rekonstrukcí. Mnoho domácností investuje čas i peníze do svého bydlení. Přeci jen hezké počasí a minimum srážek svádí k tomu, abyste vyměnili podlahy, okna, vymalovali a nakoupili nový nábytek. Mnozí také po vytrhání starého linolea zvolí nový typ topení, elektrické.

Kam s elektrickým topením?

Elektrické topení je vhodný typ pro podlahové topení. Nabízí hned několik možností instalace a ceny pro různé interiéry a nároky majitelů. Podlahové topení má hned několik výhod. Je mnohem efektivnější, než běžný radiátor, protože sálá teplo od nohou, či od podlahy. Jistě víte, že u stropu se drží teplý vzduch a u podlahy ten chladnější, proto je logičtější podlahové topení. Kromě faktických důvodů, je tu i jeden psychický. Obecně lze říci, že člověku je tepleji, když má teplo u nohou. Podlahové topení, tedy vytváří stejný dojem, který pak člověk může prožít. U elektrického podlahového topení máte na výběr ze třech základních možností.

  • Topné rohože
  • Topné kabely
  • Topné fólie

Každý typ je určený k jiným podmínkám. Topné rohože jsou velice vhodné pro snadnou instalaci. Jsou umístěné na speciální tkanině, proto se jednoduše instalují do podlahy. Nevýhodou je, že nelze variabilně měnit rozložení rohoží. Proto se nehodí do hustě zastavěných interiérů, zbytečně pak vytápíte hluchá místa. Opakem jsou topné kabely, které se právě hodí do míst, kde je nepravidelně rozmístěný nábytek nebo na pevno umístěné příslušenství, jako je třeba koupelna s vanou. Jejich rozložení je možné měnit podle libosti. Topné fólie jsou vhodné do interiérů, kde by byl každý milimetr navíc problém. Jsou velice tenké a většinou se pokládají těsně pod podlahovou krytinu. Jsou velice vhodné po laminátové podlahy. Naopak topné rohože a kabely se hodí pod tzv. těžké podlahy, které velice ekonomicky vyhřejí.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.