Regulace teploty: využití termostatů

U žádného systému topení se bez patřičné termoregulace neobejdete. Je zapotřebí, abyste neměli doma nepříjemné vedro nebo aby teplota doma příliš neklesla. Dnes už jsou moderní domácnosti vybaveny termostaty. Tyto přístroje se využívají k řízení nejrůznějších systémů topení, od elektrických, přes plynové až po elektrické krby.

Jak se vzájemně liší jednotlivé typy termostatů a který je ten správný ke koupi? Generalizovat v této otázce není vhodné. Termostaty se totiž kupují hlavně podle toho, jaký systém vytápění má regulovat. Vybírat lze kupříkladu pokojové termostaty, prostorové termostaty, programovatelné termostaty, mechanické nebo digitální termostaty. Dělí se ovšem také bezdrátové termostaty a termostaty propojené dráty.

Některé domácnosti šly dokonce ještě dál, že jsou celé zařízené centrálním bezdrátovým systémem, který dovoluje dálkově řídit některé elektronické součásti domácnosti z jednoho místa a dokonce dálkovým ovládáním – žaluzie nebo rolety, garážová vrata, topení, alarm nebo další bezpečnostní přístroje, osvětlení a další součásti.

Liší se také termostaty pro podlahové topení a to v závislosti na tom, jestli je podlahové topení primárním systémem topení, nebo jen doplňuje vytápění pro větší tepelný komfort. Na tom pak záleží, jestli se určuje primárně teplota podlahy nebo teplota vzduchu a podle příkazů sond se pak topení spíná. Podrobnější informace o termostatech a regulaci teploty, stejně jako o centrálním regulačním systému můžete najít na stránkách termostatyregulace.cz, které se soustřeďují právě na tuto problematiku.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.