Rolety a jim podobné

Na každém domě se dají využít různé prvky, které fungují na roletovém mechanismu. Mohou to být samotné rolety, ať už vnitřní, které doplňují interiér a zastiňují nebo venkovní, ale také například garážová vrata.

Velkou výhodou zatemňovacích rolet je fakt, že jsou schopny skutečně zařídit dokonalou nepropustnost světla. To se hodí především v létě, kdy asi nikdo nechce mít doma vedro a vnitřní stínění obyčejně tak efektivní není. Přitom ale u venkovních kovových rolet jsou po jejich instalaci také další přednosti. Jsou například schopny poskytnout také ochranu domu proti zlodějům, které mohou především velká okna, jako jsou ta francouzská nebo balkonové dveře, nesmírně lákat. Zato ovšem rolovací garážová vrata, která fungují také na rolovacím mechanismu, jsou praktická, pokud jde o prostor, kterého moc nezaberou. Nejsou ale příliš efektivní ochranou proti nechtěnému vniknutí, ani nejsou zateplená, takže garáž nechrání před mrazem a není příliš vhodné používat je tedy na vytápěné garáže. Zato ovšem venkovní roletové systémy nepouštějí dovnitř ani hmyz, ale dovolují větrat domovní prostory i při zatažených roletách. V zimě mohou venkovní rolety pomoci ušetřit nějakou tu korunu za vytápění a to jednoduše tím, že dodatečně izolují okna a teplo udržují uvnitř domu. Jestli máte doma také příliš hluku od aut z ulice, i na to jsou venkovní rolety vhodné, protože tyto vnější hluky tlumí.

Montáž venkovních rolet je možné také provést různými způsoby. Jednak je možné je namontovat dodatečně nad kterékoli okno rovnou na omítku, nebo lze použít schránku pod omítku, přičemž se využívají stavební roletové překlady. Umístí se nad okno již při stavbě domu a zabuduje se do nich roletové pouzdro. To pak není vidět, ani vidí lišty, takže vše působí jako jeden celek.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.