Sklo má v interiéru své místo! Co je možné mít?

Sklo patří mezi nejpopulárnější stavební a dekorační materiály současné doby. Důvodů k tomu je hned několik – sklo je poddajné, takže je z něj možné vytvořit zajímavé kreace a funkční doplňky či zařízení, je pevné a odolné, takže vydrží krásné i řadu let, za zmínku stojí i jeho vysoká estetika. S čím vším můžete ozdobit vaši domácnost i vy?

 

Skleněné dveře jako funkční ozdoba

Sklo se hojně využívá při výrobě interiérových dveří, protože jim odkáže dodat především zajímavý design. Skleněné dveře dodávají pokojům styl a eleganci a co víc – mohou ho i opticky zvětšit. Díky skleněným dveřím také může být prostor krásně prosvětlen. Moderní skleněné dveře je možné mít hned v několika provedeních. Vybírat můžete klasické dveře otvíravé nebo i otočné, kyvné, pivotové, posuvné a skládací. Výhodou tohoto typu dveří je, že je možné je umístit do všech typů budov. Skvěle se hodí nejen do domácností, ale ozdobou mohu být i v kancelářích, obchodních nebo hotelových budovách či kdekoliv jinde. Dobré je, že si můžete většinou vybrat i z několika druhů skel, kterými jsou dveře vyplněny. Volit můžete sklo čiré nebo barevné, sklo s potiskem metodou sítotisku nebo s barvou nanášenou plotrem řízeným počítačem. Hitem jsou potom skla leptaná dle předlohy s možností vícenásobného leptu a lepená skla s různobarevnou fólií včetně fotografického tisku na fólii. Možné je volit i sílu skla – obvykle je to 8, 10 nebo 12mm.

 

sklo1

 

Skleněné stěny jsou vysoce praktické a elegantní

V interiérech domů i bytů se stále častěji využívají také skleněné stěny, které výborně fungují jako příčky a je s nimi možné nenásilně a přitom velice efektivně rozdělit místnost. Hodí se skvěle do kuchyní nebo obývacích pokojů. I v případě stěn je možné vybírat skla v různém provedení. Nejlépe vypadají stěny, na kterých je sklo s barevnou fólií s motivy. Právě taková stěna dodá interiéru moderní styl. I v případě stěn si můžete vybrat skla různé tloušťky, vyplatí se silnější.

 

 sklo2

 

Sklo jako obklad dodá šmrnc!

Snad nejzajímavější podoba skla v interiéru jsou obklady, které se v současné době využívají stále častěji. Obrovská výhoda je v tom, že se dají skleněné obklady využít téměř v každé místnosti. Vhodné jsou do kuchyně za kuchyňské linky, do sprchových koutů nebo na jiné místo v koupelně a velice moderně vypadají i v dalších místnostech – například v obývacím pokoji. Skleněné obklady je možné mít v mnoha barevných provedeních od sytých až po jemné pastelové barvy. Můžete si pořídit i obklady s různými designy, super moderně vypadají geometrické tvary.

 

Kde sehnat?

Na výrobu a prodej skleněných dveří, obkladů i stěn se v České republice specializuje společnost MIJA-THERM, s.r.o. s více než 22letou tradicí působnosti. Všechny skleněné prvky je vám schopna vyrobit na míru a přesně podle vašich představ.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.