Staňte se nezávislými a vyzkoušejte solární panely

Solární panel

Sluneční paprsky začínají být intenzivnější a možná i vy přemýšlíte, jak z této skutečnosti udělat výhodu pro sebe a svou rodinu. Nabízí se jednoduché řešení – solární panel.

Co všechno solární panel umí?

Na umístění solárních panelů je ten správný čas. Nabízí nespočetné množství využití. Mezi všemi zmiňme alespoň jedno, a to solární ohřev vody. Solární ohřev vody můžete využít v několika možných kombinacích. Solární panely vám zajistí levnou teplou vodu do domu, můžete díky nim i přitápět, když se trochu ochladí, anebo si vytvořit vlastní vyhřívaný bazén. Solární ohřev vody pracuje na následujícím principu: Sluneční paprsky dopadají na solární panel, kde se sbírají. Dále pak putují do výměníku a odtud pak do celého domu.
Délka slunečního svitu
Kromě solárního ohřevu vody, můžete využívat i solární vytápění. Dokud paprsky dopadají na solární panely, můžete topit prakticky zadarmo. Získáte tak minimálně šest měsíců, kdy nezaplatíte za ohřev vody ani vytápění. Existují mapy, které ukazují dobu slunečních paprsků. Nejdéle svítí na jihu, zde tedy bude efekt solárních panelů nejviditelnější.

Kdy tedy začnete vydělávat?

Cena solárních panelů není závratně vysoká. Za jeden solární panel utratíte od pěti do deseti tisíc korun. Investice vložená do solárních panelů se vám však vrátí. Pátý rok využívání solárních panelů se náklady na vytápění a ohřev vody rovnají běžné komerční ceně a od pátého roku začínají klesat pod tuto cenu. Investice se vám jistě vrátí šestý rok od zakoupení solárních panelů. Cena solárních panelů by však neměla být rozhodující. Tím, že si solární panely pořídíte, nejenže ušetříte, ale získáte i nezávislost na velkododavatelích energie a stanete se svou vlastní malou elektrárnou.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.