Teplo: aby bylo doma příjemně a komfortně

Není potřeba zbytečně přetápět vzduch a žít ve vysušeném prostředí. Některým lidem je sice doma větší zima i při pětadvaceti stupních, než jiným, takže na topení skutečně bazírují, ale proč se nezkusit poohlédnout po takovém vytápění, které nebude tolik „žrát“, nebude tak přesušovat vzduch a přitom vám s ním nebude doma chladno?

Skutečně se to dá zařídit. V současné době velkým trendem pro vytápění nejenom domů, ale také bytů je podlahové topení. Tento způsob vytápění má rozhodně něco do sebe. Člověku je totiž většinou největší chladno od nohou. Pokud si ale právě od nohou zatopíte, máte pocitově mnohem větší teplo, než třeba ukazuje ručička teploměru. U podlahového topení se rozlišují v podstatě dva typy. Jednak je to teplovodní topení a elektrické podlahové topení. Druhý typ je ale mnohem jednodušší na pokládku, protože se skládá jen z topných kabelů, rohoží nebo folií.

Někteří lidé si pořizují podlahové topení třeba i jen jako doplňkové topení. Tedy mají jiný hlavní zdroj tepla, ale podlahové topení používají jen, aby jim doma bylo příjemněji. Pokud byste se chtěli podobně zařídit také, můžete jako hlavní topný zdroj vyzkoušet jiné elektrické topení. Jsou jím akumulační kamna. Proč byste měli vyzkoušet právě je? Pokud máte možnost čerpat noční proud, stanou se pro vás velice výhodným systémem topení. Právě v době odběru tohoto levného elektrického proudu se totiž akumulační kamna nabijí, nastřádají do sebe teplo a tímto teplem následně můžete vytápět. Nebude vás tak rozhodně stát velké sumy, jako některé jiné způsoby topení. V případě, že kamna zrovna nejsou nabitá, je možné je zapnout také jako obyčejné přímotopy, tedy že budou rovnou při odběru energie vytápět.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.