Topíme na elektřinu podle moderních trendů

Topení elektřinou považuje množství lidí za zbytečně finančně náročné, nebo si to alespoň myslí. Přitom ovšem elektrické vytápění již dnes nabízí různá málo nákladná řešení, jež jsou založeny na sofistikovaném mechanismu a principu. Navíc jsou taková místa, kde je elektřina jediným možným způsobem, jak topení vyřešit. Jsou to například oblasti, kde není zaveden plyn.

Mezi moderní řešení vytápění mohou patřit také některé elektrické přímotopy. Nemusíte si představit klasické elektrické přímotopné konvektory, i když jejich stálé místo bývá i dnes často na chalupách.

Nás ovšem budou zajímat sálavé infrapanely, které mají naprosto odlišný způsob topení. Navíc jsou designově trendové. Kdo by namísto odpudivého radiátoru raději na topení neměl na stěně pouze tenké sklo nebo dekorativní mramorovou desku. Samozřejmě topné panely mohou vypadat jen jako jednoduchý bílý plech. Stejně je ovšem méně prostorově vyčnívající, než u klasických radiátorů na teplou vodu.

Sálavé panely hřejí spíše než vzduch přímo objekty, jako je nábytek nebo lidé. Teplo působí přímo na vás, díky čemuž je vám příjemněji, i když je vzduch chladnější a není potřeba vytápění na tak vysokou teplotu. Navíc není nutné se rozčilovat nad některými nevýhodami jiných typů topení, jako třeba zarosená okna. Vzduch je ohříván pouze sekundárně od zahřátých objektů. Pokud by vás sálavé panely zajímaly a chtěli byste získat více informací o nich a také o dalších možnostech přímotopů, můžete podrobnosti dohledat na stránkách elektrickeprimotopy.eu.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.