Úložný prostor v dětském pokoji

Rodiny s dětmi se mnohdy potýkají s nedostatkem úložného prostoru v dětských pokojích. V jednom pokoji je třeba vyvážit několik ploch. První z nich je plocha spací. Základním požadavkem je dostatečně velká, pevná postel z kvalitního materiálu a s matrací. Pokud řešíte problém malého dětského pokoje, máte na výběr hned několik možností při volbě postele. Zvolit můžete buďto postel s úložným prostorem, nebo typ patrové postele, takzvané palandy, pod kterou je možno vytvořit pracovní plochu či úložné prostory.

Další plochou je plocha pracovní. Ta by se měla nacházet na dostatečně osvětleném místě. Skládá se obvykle z pracovního stolu, židle a skříně s policemi. Pokud dispoziční řešení dětského pokoje neumožňuje pracovní plochu oddělit, využijte spací díky palandám. Inspirovat se můžete řešením pokoje Karmen od firmy Nábytek-elegance.cz.

Nezbytné je i řešení úložných prostor. V malém prostoru je ideálním řešením vestavěný nábytek do dětského pokoje. Vestavěnou skříní až po strop nejen využijete prostor bez zbytečných ztrát, ale mají i další výhody. Těmi jsou například snadná údržba a možnost řešení polic na míru odpovídající konkrétním požadavkům.

Barevným variacím pokoje se meze nekladou

Rodiče starších dětí se mohou inspirovat dětskou fantazií. Zapojte své děti do procesu. Přeci jen jsou to právě ony, pro koho je pokoj vybavován. Příjemné barvy do interiéru jsou fialová, zelená ale i odstíny žluté. Skvělou vychytávkou jsou samolepící tapety, které dodají dětskému pokoji šmrnc.

Díky novým řešením je možné pro ratolesti vytvořit komfortní prostor, kde budou mít dostatek místa na hry, odpočinek i práci.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.