Vhodný čas na nákup bytu v Praze? Právě teď!

Bydlení v Praze přináší celou řadu výhod. Praha je hlavní město, takže jste zde neustále v centru dění, je ideálním místem pro získání lepšího a především lépe placeného zaměstnání, současně nabízí i rozmanitější možnosti pro vzdělání dětí a mnoho dalšího. Dobrou zprávou je, že ceny nemovitostí klesly, takže je nyní možné získat i luxusní byty na lukrativních místech za výrazně nižší cenu, než tomu bylo před několika lety. Jaké možnosti se nabízejí?

 

Developeři se předhánějí s nabídkou

Výrazný vliv na snížení cen nemovitostí a současně i na vyšší nabídku bytů v Praze mají projekty developerských společností, kterých v hlavním městě působí hned několik. Developeři se snaží ve svých projektech předhánět a to nahrává do karet všem zájemcům o nové bydlení. Na území Prahy totiž vznikají nové projekty, díky kterým je možné získat i velice luxusní byty na zajímavých místech. V současné době je velký zájem právě o byty luxusního rázu – tedy o prostorné byty s terasami. Zajímavé je, že na žebříčku popularity se drží byty 2+kk Praha. Důvod k tomu je jednoduchý – byty o dispozici 2+kk jsou ideální pro mladé páry, rodiny s jedním dítětem nebo i jednotlivce. V nabídce jsou například i nadstandardně vybavené byty, které uspokojí potřeby manažerů, kteří do města jezdí jen na několik dní. Výhodou těchto bytů je i to, že se dají lehce pronajmout. Zájem o ně mají i studenti, takže jsou jistě vhodnou investicí do budoucna.

7apul2

Nízké ceny se již nemusí opakovat

Pravdou také je, že v současné době jsou ceny bytů v Praze na velmi nízké úrovni, takže je možné byty koupit podstatně levněji než v minulých letech. Tento stav je způsoben velkou nabídkou bytů v mnoha různých lokalitách. Nové byty, které vznikly v rámci developerských projektů, můžete najít například v Praze-Opatově, Modřanech, Dejvicích, Vinohradech, Žižkově, na Smíchově i dalších lokalitách. Jestliže o novém bytu uvažujete, rozhodněte se rychle. Trh s nemovitostmi je totiž nevyzpytatelný a ceny se mohou zvednout třeba i ze dne na den.

 

Zajímavé přísliby do budoucna

Pokud si ze současné nabídky nemůžete vybrat, možná se vám přece jen vyplatí, počkat si. Společnosti totiž již nyní plánují nové developerské projekty, které vynikají architektonickým řešením, a jejich stavba je plánována v těch nejžádanějších lokalitách. Mezi takové patří například projekt nových bytů Zámecký dvůr, který má vzniknout v blízkosti Vinořského zámku v Praze 9 – Vinoři (více o této lokalitě se dozvíte na stránkách městské části). Projekt nabídne byty o velikosti od 32 m2 do 118 m2 v dispozicích od 1+kk až po prostorné 5+kk, ke kterým budou patřit terasy nebo balkony. Součástí domů budou společné podzemní garáže pro osobní vozy nebo samostatné garáže. Základním východiskem koncepce projektu je důsledné zachování uzavřené kompozice lokality, takže bydlení zde bude představovat jakousi samostatnou jednotku a nabídne svým obyvatelům klid a pohodu. Plánovaných projektů je ale mnohem více.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.