Volba mezi vinylovou nebo dřevěnou podlahou

Podlahy
Kdo by chtěl mít doma na podlaze PVC? I když se možná domníváte, že správná odpověď je nikdo, chybujete. Dnes se však pod zkratkou PVC každému vybaví ošklivé vzorování v panelových domech, proto se místo zkratky PVC používá vinyl. Vinylové podlahy v dnešní době nabízejí množství dekorativních vzorů, které jsou zpravidla k nerozeznání od skutečného dřeva, korku, či kamenů. Vinylové podlahy se posunuly o několik kroků dál a stávají se hitem v pokládce podlah.

Trendy v podlahových krytinách

Mezi trendy podlahových krytin stále nechybí dřevěné podlahy. Jejich masivnost a skutečnost uchvacuje nejednoho interiérového designéra. Skutečná struktura dřeva má stále své kouzlo. Vinylové podlahy umí napodobit staré dřevo k nerozeznání. Můžete vidět jeho nedokonalosti, drobné oděrky, praskliny a suky. Rozdíl poznáte až na dotek. Výška vinylu se pohybuje od dvou do čtyř milimetrů, což je oproti běžnému dřevu patrný rozdíl.

Dřevo nebo vinyl?

Podlahové krytiny a trh s nimi se tedy rozdělil na dvě části. Na ty, kteří si tvrdě stojí za starou poctivou dřevěnou podlahou, a na ty, kteří už vinyl nedají z rukou. Mezi dřevěnými podlahami se rozmáhá další trend. Výrobci se snaží klientům vyhovět co nejvíce. Proto si můžete vybrat z množství dřevěných podlah, ale také si vyrobit svou vlastní. Zvolíte si dřevo, barvu a hloubku struktury. Vyrobí se vzorek, který upravujete dokud není dokonalý a nakonec vám vyrobí dřevěnou podlahu na míru. Vinylové podlahy se naopak pyšní svou ochranou před špínou. Perfektně se tedy hodí do kuchyní, koupelen a dětských koutků. Nepropustí žádnou tekutinu od kávy až po dětské džusy. Další výhodou je nerozbitnost povrchu. Nemusíte se bát, že kromě spadlé skleničky se rozbije i podlaha. Lze tedy říct, že vinylová podlaha se skvěle hodí do interiérů, kterým hrozí větší riziko možného rozbití či polití. Nejenže získáte designovou podlahovou krytinu, ale i skvělého pomocníka do domácnosti.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.